Вирішення проблеми із електропостачанням до військового містечка

Адміністрація Будинкоуправління №1 інформує, що 26 червня ПраТ «Львівобленерго» вчергове, фактично без попередження, відключило військове містечко від електропостачання. Через це жителі містечка змушені були вийти на акцію протесту, щоб їх нарешті почули і вжили заходів, аби ситуація, що набула широкого резонансу, вирішилася і більше не повторювалася.
Люди справедливо обурюються свавіллям енергетиків, і не розуміють причин, адже основна частина мешканців вчасно і в повному обсязі платить за електроенергію. А ПраТ «Львівобленерго» мотивує такі свої дії тим, що Будинкоуправління заборгувало їм кошти у сумі понад 700 тис. грн. Виникає справедливе питання, яким чином утворилася така сума заборгованості, через яку військове містечко у 40-градусну спеку на півтори доби було відключене від електропостачання.
У свою чергу, ми хочемо пояснити, чому виникли такі суми заборгованості, і ствердити, що на це є вагомі об’єктивні причини, які ми можемо підтвердити фінансовими та іншими документами, листами-зверненнями, котрі ми неодноразово надсилали у ПраТ «Львівобленерго», Яворівську КЕЧ, до місцевої влади і т. д. А зовсім не ті, що безпідставно поширювалися у чутках (як захмарні зарплати, премії працівникам Будинкоуправління, незаконні розтрати тощо).
Будинкоуправління №1 Яворівської КЕЧ (район) є постачальником електричної енергії військовому містечку № 53 з квітня 2007 року, за наказом начальника Яворівської КЕЧ (району).
Згідно з наказом начальника Яворівської КЕЧ (району), Будинкоуправління №1 Яворівської КЕЧ (району) уклало угоду з ПраТ «Львівобленерго», за умови, що до року часу мешканці будуть передані на прямі розрахунки.
Але через відсутність рішення сесії міської ради про передачу фонду мереж електричної енергії та електричних підстанцій, Будинкоуправління №1 Яворівської КЕЧ (району) не могло передати мешканців на прямі розрахунки з ПраТ «Львівобленерго».
Так, у лютому 2018 року Будинкоуправління №1 звернулося із письмовим зверненням до ПраТ «Львівобленерго», до Яворівської КЕЧ (району), у міську раду, з пропозицією розірвати угоду про постачання електричної енергії через неспроможність Будинкоуправління постачати (передавати) через електромережі електроенергію населенню військового містечка №53. Та з пропозицією до ПраТ «Львівобленерго» напряму поставляти (продавати) електроенергію населенню військового містечка №53 м. Яворова, уклавши прямі договори з 20. 03. 2018 року.
Зокрема, у цьому зверненні ми вказували, що названа неспроможність полягає у збитковості, оскільки виникають втрати електроенергії в електромережах у процесі постачання (передачі) населенню.
Основні причини втрат – це старі електролічильники класу точності 2,5. Наприклад, новозбудований будинок № 98 по вул. Івана Хрестителя, заселений у березні 2015 року, де стоять лічильники класу точності 1, втрат не має. Згідно з нормативами, необхідно проводити перепровірку електролічильників – кожні 5 років і проводити їх заміну – кожні 8 років. А Будинкоуправлінню №1 Яворівської КЕЧ (району) коштів на це ніхто не виділяв. Таблиця підрахованих втрат за останні чотири роки виглядає так:
2016 рік – 198,496 кВт на суму: 216 тис. 360 грн. 64 коп.
2017 рік – 230,547 кВт на суму: 371 тис.180 грн.
2018 рік – 177,758 кВт. на суму: 298 тис. 633 грн.44коп.
2019 рік – січень, лютий – 28 000 кВт. на суму: 48 тис. 093 грн. 36 коп.

Сюди відносяться і непоодинокі випадки крадіжки електроенергії населенням, а Будинкоуправління не має спеціалізованих фахівців (а навіть електрика) та приладів для виявлення таких крадіжок, та не маємо повноважень накладати штраф на громадян при виявленні таких крадіжок.
Несвоєчасність оплати населенням за використану електроенергію обмежувало БУ №1 своєчасно, у встановлені Договором від 05. 04. 2007 року строки, проводити оплату ПраТ «Львівобленерго». У свою чергу, держава затримувала нам повернення пільг та субсидій, а пільгові категорії – основна частина мешканців військового містечка.
У зв’язку з несвоєчасністю проведення оплати Будинкоуправлінню нараховувалися пеня та штрафні санкції, які лише збільшували борги. Це негативно впливало на матеріальне становище Будинкоуправління №1 та завдавало відчутних збитків нашій фінансово-господарській діяльності.
Неодноразово проводились наради в обласній та районній держадміністраціях щодо передачі абонентів на прямі розрахунки до ПраТ «Львівобленерго». Ми чули багато обіцянок і запевнень, та практично питання не вирішувалося до останнього часу, що і стало причиною відключення містечка від енергопостачання, яке викликало хвилю справедливого обурення та вивело людей на акцію протесту.
У зв’язку з цією ситуацією, 26 червня у райдержадміністрації відбулися зустрічі та наради з посадовцями, з енергетиками, міською владою, з депутатами різних рівнів, за участі мешканців військового містечка, щодо врегулювання питання відключення енергопостачання. Завдяки спільній копіткій роботі, електропостачання вдалося відновити. У цьому велика заслуга, зокрема, голови районної держадміністрації Самардака І. С. та депутата обласної ради Ковалика М. І.
Було прийнято рішення для погашення боргу Будинкоуправління з резервного фонду районного бюджету виділити 600 тис. грн. Ці кошти надійшли оперативно. Ще 100 тис. грн. пообіцяв, з коштів видатків на виплату премій, міський голова м. Яворова Павло Бакунець.
Таке рішення проблеми дасть можливість перевести мешканців військового містечка на прямі розрахунки з в ПраТ «Львівобленерго», а не через Будинкоуправління вже з 1 липня ц. р. А Будинкоуправління далі залишається з проблемою погашення боргу, оскільки вказані суми коштів нам лише позичають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *