100-річчя проголошення ЗУНР

1 листопада у Яворові відзначили 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Поза тим, відбулись урочистості з нагоди 74-ї річниці смерті митрополита Андрея Шептицького.

Програму урочистостей відкрило молитовне віче біля районного Народного дому ”Сокіл”, де відбулося відкриття та освячення пам’ятних таблиць до 100-річчя ЗУНР за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващука, представників районної та місцевої влади та духовенства.

Опісля громада на чолі з військовим оркестром 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила Маршем слави «Вони боролись,щоб ми перемогли» рушила на міське кладовище до пам’ятника Січовим Стрільцям, щоб віддати шану полеглим учасникам національно-визвольних дій.
Завершили урочисту частину панахидою на Старому цвинтарі та покладанням квітів до пам’ятника митрополиту Андрею та молитвою за Україну.
На урочистостях був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук разом з військовим капеланом та військовослужбовцями Збройних Сил Канади. Дідусь пана Романа – відомий яворівчанин Микола Хархаліс, який був сотником УГА та повітовим військовим комендантом ЗУНР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *