Туризм

Section Header Ласкаво Просимо до

Яворівщини

Яворівщина – один з перспективних регіонів в напрямку розвитку туристичної галузі. Розташування його на межі Карпат, Полісся, Поділля і в межах Розточчя є причиною унікальності природи.
Розточчя – єдине на Україні місце, де на порівняно невеликій території сконцентрована велика різноманітність і дивовижне поєднання типів ландшафтів, лісів, водоймищ і боліт зі своєю унікальною палітрою флори і фауни. Розточчя є важливою геологічною, кліматичною, флористичною та фауністичною межею в Європі, оскільки його південно-східною частиною проходить Головний Європейський вододіл, який розділяє ріки басейнів Чорного та Балтійського морів

Read More
Section Header Яворівська земля

Відвідавши Яворовий край, можна ознайомитись з мальовничими куточками Яворівської землі, відкрити для себе нові місця, причаститися духовними святинями, посмакувати традиційні яворівські страви, полинути на крилах дерев’яних іграшок у неповторний світ дитинства, оздоровитись у відомих здравницях та проникнутися духом овіяної легендами землі. Землі митрополита Андрея Шептицького, Головного командира УПА Романа Шухевича, автора мелодії Державного Гімну України Михайла Вербицького, художника Петра Андрусіва.

Read More
  • Маршрути Яворівщини збагачені заповідними об’єктами найвищого рангу – заповідником «Розточчя» та Яворівським національним природним парком.
  • Природний заповідник «Розточчя» створено в 1984 р. з метою збереження та вивчення унікальних біогеоценозів регіону Розточчя.
  • До послуг відвідувачів – місця для паркування автотранспорту, короткочасного відпочинку, групові та індивідуальні екскурсії науково-пізнавальними стежками.

Яворівський національний природний парк

Парк створено 1998 р. в центральній частині Українського Розточчя. Його площа – 7108 га. Головними завданнями є природоохоронна, науково-дослідна діяльність, створення умов для організованого туризму й інших видів рекреації, екологічна просвіта. Розмаїття рослинного та тваринного світу Розточчя приваблює науковців, туристів, учнівську та студентську молодь.

Розточчя віддавна було основним місцем відпочинку для жителів Львова та його околиць. До їх послуг відпочинкові зони – «Верещиця», «Лелехівка», «Середній Горб», «Козулька», «Оселя Розточчя».

«Оселя Розточчя»

відкрита 2010 року в урочищі Мочари поблизу           с. Дубровиця Яворівського району. Власником гостинної садиби, яку можна відвідувати круглорічно, є Яворівський НПП. Даний об’єкт можна використовувати як агрооселю. Помешкання складається з двох кімнат (одна з яких вітальня з каміном, інша – спальня), а також кухні з пічкою на дрова. Тут в загінному утриманні перебувають нащадки дикого тарпана – коники польські. Цю породу коней розводять тільки в Австрії, в Теролі та у 2-х спеціалізованих установах Польщі, а відтепер – на українському Розточчі.

На базі ПЗ «Розточчя» та НПП «Яворівський» розвивається екотуризм, основними формами якого є пізнавальний, природничо-культурологічний, а також піший.

Заповідні стежки ведуть також до дендрологічного парку – арборетуму «Страдч». Дендропарк площею 5,7 га, закладений у 1962р. як навчальна база Національного лісотехнічного університету України. Окрасою арборетума є алея 50-річних дерев дугласії Мензиса, а також різновиди туї західної, горіхів, калини, смерек, секвої інших дерев і кущів. У колекціях експонується біля 300 таксономічних одиниць, серед яких цінні та рідкісні рослини. Є привезені з Америки, Китаю, Японії.

Санаторій «Прикордонник – Немирів» та «Санаторно-курортний лікувальний центр «Шкло», що у Яворівському районі дарує людям впродовж  вже двох століть безцінне багатство – здоров’я.

Санаторій «Прикордонник – Немирів» – бальнеологічний сірководневий  санаторій, що знаходиться за 3 км від смт. Немирів, один із найстаріших санаторно-курортних комплексів України. Санаторій «Немирів» знаходиться в сосновому лісі, на околицях містечка, має сприятливі природні чинники для оздоровлення людини. Санаторій славиться своїми унікальними сірководневими ваннами і джерелами питної води «Анна», що застосовується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Концентрація сірководню сягає в немирівських водах до 180 мг/літр. З огляду на хімічний склад, належать вони до груп: сірко-вапняно-содових і сірко-водневих. У санаторії Немирів лікують захворювання  шкіри, післяопікові  стани, захворювання нервової системи,  опорно-рухового апарату,  серцево-судинні та шлунково-кишкового тракту,  печінки та жовчного міхура, захворювання чоловічої та жіночої статевої сфери.

Санаторій “Шкло” розташований у лісопарку Розточчя в однойменному селі за 40 км від Львова, в мальовничому змішаному лісопарку площею 75 га, оточеному масивами соснових лісів. Багатий унікальним поєднанням природних лікувальних факторів (власні питтєві джерела слабомінералізованої води “Нафтуся-Шкло”; Моршинська ропа джерело №1 і джерело №6; сірководневі джерела малої і середньої мінералізації; торф’яні мiнеральнi лiкувальнi грязi) санаторій створює унікальний лікувальний комплекс. Лікувально-діагностичний центр, в якому розміщені лікувальні та діагностичні кабінети, оснащені сучасною медичною апаратурою, працюють висококваліфіковані фахівці, дає змогу кваліфіковано проводити діагностику та ефективне лікування захворювань системи травлення, нервової системи, системи кровообігу, захворювань та травм органів опори та руху, урологічних захворювань, захворювань жіночих статевих органів та шкіри.

Тут, у затишку лісу, можна повноцінно відпочити і тілом і душею. У зоні лісопарку розташовані природні озера, де можна і покупатись і порибалити.

Осередками духовної культури є відпустові місця Страдча, Глиниць, Ліска Чернилявського та Кернички, до яких прокладено туристичні маршрути.

Страдч відомий чотирма особливостями, завдяки яким його справедливо вважають прочанською місцевістю. Йдеться про Страдецьку Лавру та чудотворну ікону Страдецької Божої Матері Нерушимої стіни (збереглася лише копія), місце поховання відразу двох блаженних – о. д-ра Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми (їх проголосив блаженними Святішими Отець Іван Павло ІІ, Папа Римський під час перебування у Львові 2001 року), і Страдецьку Хресну дорогу. Сьогодні Страдч є тим місцем, де душа знаходить розраду та спокій, де відбуваються чуда фізичних та духовних зцілень.

Справжньою цінністю церкви Покладання Пояса Богородиці в Чернилявському Ліску є ікона Лісківської Божої Матері, яка уславилася зціленнями і була визнана народом, як чудотворна. У 1849 р. це святе місце отримало від Папи Римського право повного відпусту. Цілющою водою славиться джерело Св. Онуфрія в урочищі Студенець.

Варто відвідати церкву-музей Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького у с. Прилбичах – родинному селі Шептицьких. Щороку 29 липня тут відбуваються урочистості за участю численних гостей з-за кордону, щоб належно вшанувати  ім’я Митрополита. Також в селі збереглась родинна усипальниця Шептицьких, яка побудована 1937 року.

Церква Святих Мучеників Макавеїв у селі Ліс побудована в 1756 році. За переказами у середньовіччі з XII по XVI століття на місці церкви існував чоловічий монастир, який був зруйнований в часи татарського нашестя.

В кінці XIX століття у Лісі, поблизу церкви, над пульсуючим джерелом відбулося з’явлення Матері Божої. На цьому місці віряни збудували капличку, всередині якої джерело облаштували невисокою цямбриною, надавши йому  вигляду маленької кринички. Тому в народі це місце отримало ще одну назву – Криничка.

Розстріляна церква Св. Михайла у Вишеньці. Село Вишенька Велика (5,5 тис. мешканців) перед ІІ Світовою війною було прикладом для всієї області. У 1927 р. на місці дерев’яної збудували гарну муровану церкву (її освячував митрополит А.Шептицький), доля якої піддана випробуванням з приходом більшовиків. У 1940 р. храм зазнав руйнації, у 1953 р. в його мури врізалися перші бомби і снаряди, з того часу велична споруда стала мішенню для стрільб із танків та іншої зброї. З 1991 р. злочинну практику нищення храму припинено, але він у руїнах таки залишився. По суті, один каркас з деякими елементами оздоблення. Поряд із храмом є залишки цвинтаря. Раз на рік тут проводяться богослужіння в пам’ять про депортованих.

Яворівщину прославили легендарні імена видатних діячів, які народились або проживали на Яворівщині. В м. Яворові встановлено пам’ятники А. Шептицькому, М. Вербицькому, О. Маковею, в с. Іваники – Ю. Липі, в Краківці – Р. Шухевичу, в Кам’яноброді – П. Андрусіву.

З метою збереження історичної пам’яті створено музей-садибу О. Маковея, історико-етнографічний музей «Яворівщина», музей військової історії Яворівщини в м. Яворові та міський Новояворівський краєзнавчий музей.

Шедеври ручної роботи яворівських майстрів займають чільне місце на виставках і різноманітних етнографічних ярмарках. Художні вироби народних умільців краю представлені в експозиціях музею «Яворівщина», музею художнього училища № 14 (смт. Івано-Франкове), яке є одним із найдавніших на Україні по підготовці майстрів художньої обробки деревини.

Яворівщина була на передньому плані національної боротьби українців. Тут працював лікар Ю. Липа. В м. Яворів і с. Бунів є меморіальні поховання воїнів УПА. Відновлено для відвідування повстанську криївку в с. Воля Любинська і Велике Поле.

Традиційними в районі стали міжнародний фестиваль «Молода Галичина» та фестиваль «Перлини Розточчя», вечори «Прощання з колядою», «Наша Меланка – яворівчанка», святкування Івана Купала, молодіжний фестиваль туристичної пісні «Бабине літо» (проводить Яворівський НПП), проведення свят села.

Кожна місцевість є носієм національно-культурних і духовних традицій. І кожен регіон славиться своїми неповторними звичаями та колоритом. Яворівська земля завжди була багата талантами. Народні умільці дивують світ своїми неповторними творіннями: яворівською забавкою, писанкою, вишивкою, різьбою, розписом, розмаїттям виробів з лози, рогози та соломи, лялькою-мотанкою та виробами з бісеру.

Доцільно завітати на майстер-класи та виготовити мистецький витвір власними руками.

Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки
Майстер-клас розпису яворівської забавки
Майстер-клас з рогозоплетіння
Майстер-клас з виготовлення виробів зі соломи
Майстер-клас з гончарства
Майстер-клас з випікання яворівського пирога

Section Header Exhibition

UPCOMING EVENTS

«Принцеса Яворівщини 2019»

ПК "Кристал" м. Новояворівськ 24 серпня 2019

24 серпня 2019 року у м.Новояворівськ в ПК "Кристал" відбудеться II районний фестиваль краси та моди «Принцеса Яворівщини 2019» Запрошуємо красунь Яворівщини 14-20 років взяти участь у II районному фе [...]

VIEW MORE